Zomrel Prof. MUDr. Josef Marek, DrSc.

List Slovenskej endokrinologickej a Slovenskej internistickej spoločnosti

 

S hlbokým zármutkom prijala Slovenská endokrinologická spoločnosť  a  Slovenská internistická spoločnosť správu o tom, že nás navždy opustil  jeden z najvýznamnejších českých a československých endokrinológov,  bývalý prednosta 3. interní kliniky 1. Lékařské fakulty  Univerzity Karlovy v Prahe,  dlhoročný prezident Českej endokrinologickej spoločnosti  a čestný člen Slovenskej endokrinologickej spoločnosti, prof. MUDr. Josef Marek, DrSc. 

Správa o úmrtí prof. Marka  nás mnohých zasiahla veľmi bolestne. V jeho osobe stráca nielen česká ale aj slovenská medicína významného vedca, lekára – internistu a endokrinológa európskeho formátu, učiteľa  ale aj vzácneho človeka – milého, prívetivého,  skromného, ochotného vždy pomôcť.  Jeho nádherné prednášky,  ľudský prístup ale aj  jeho úsmev  ostanú ešte dlho  v pamäti mnohých slovenských kolegov. Prof. MUDr. Josef  Marek, DrSc., bol osobnosťou   s úžasnou charizmou a svojím  výrazným  odborným a vedeckým prínosom  sa navždy zapísal do histórie česko-slovenskej endokrinológie a internej medicíny.  

Vážený pán profesor, v mene  celej Slovenskej endokrinologickej a Slovenskej internistickej spoločnosti,  dovoľujeme si vysloviť  Vám  veľkú vďaku za to,  že ste zanechali hlbokú stopu nielen v internej medicíne   a endokrinológii ale aj v nás, ďakujeme za všetko, čo sme sa od Vás naučili a verte, že na  Vás a Vaše dielo nezabudneme.

 

Česť  Vašej pamiatke

 

Prof. MUDr. Ivica Lazúrová, DrSc, FRCP

Prezidentka Slovenskej internistickej spoločnosti

Pastprezidentka Slovenskej endokrinologickej spoločnosti

 

 

Prof. MUDr. Juraj Payer, PhD, FRCP

Prezident Slovenskej endokrinologickej spoločnosti

Viceprezident Slovenskej internistickej spoločnosti.

Mohlo by vás zaujímať

Zomrel Prof. MUDr. Josef Marek, DrSc.

Zomrel Prof. MUDr. Josef Marek, DrSc., osobnosť s výrazným odborným a vedeckým prínosom do histórie česko-slovenskej endokrinológie a internej medicíny

čítať viac
Globálna kríza v liečbe ostoeporózy

Na celom svete dochádza každoročne k rozvoju viac ako 8,9 milióna fraktúr. Nechať pacienta s fraktúrou krčka bez liečby osteoporózy vedie ku katastrofálnym následkom ďalších fraktúr s potrebou pomôcok k zlepšeniu mobility, domovov ošetrovateľských služieb alebo predčasným úmrtiam.

čítať viac
Zápisnica z 3. zasadnutia výboru SES pre funkčné obdobie 2018-2022

Zápisnica z 3. zasadnutia výboru SES pre funkčné obdobie 2018-2022

čítať viac